Cihazınız Desteklenmiyor!
Sıradan bir bildirim içeriği...
Bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Yasal metni görmek için tıklayın.
Sitemiz yeni tasarımıyla hizmete girmiştir, lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşın...
Ana Sayfa

Quedra L-Man N3 Yazılım Teknolojimiz

Quedra LMan N3 Log Yönetim ve Güvenli Kayıt Yazılımı 5651 Sayılı Kanun kapsamında tutulması gereken sistem aktivasyon kayıtlarını alan, aynı zamanda bu kayıtların doğruluğunu ve bütünlüğünü sağlayarak kaydeden ileri teknoloji ürünü desktop tabanlı bir Ağ İzleme yazılımıdır.

Realtime Log Yönetimi ve Raporlama
Quedra L-Man N3 Log yönetim sistemi realtime olarak çalışır ve tüm logları anında görmenize ve raporlara anında erişmenize olanak sağlar. Yüksek hızlı gelişmiş mimarisi sayesinde güvenlik ve erişim ile ilgili tüm aktivitelerden anında haberiniz olur.
 
Çok Katmanlı Gruplama ve Kolay Rapor
Quedra L-Man N3 Log yönetim ve raporlama sistemi gelişmiş mimarisi sayesinde istediğiniz raporlara tek tıkla ulaşmanıza olanak sağlar. Özellikle çok kullanılan raporlar bu sistemde özel olarak katmanlı olarak yapılandırılmıştır. Bu kullanıcının yüz binlerce bilgiden oluşan raporlara kolayca ulaşmasını sağlar.

Yüksek Kapasite
Quedra L-Man N3 Log yönetim sistemi TeraByte seviyesinde veri işleme kapasitesine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde loglarınızı ve raporlarını yıllarca yönetebilir.
 
Masaüstü Tabanlı Kolay Erişim
Quedra L-Man N3 Log yönetim sistemi sistem yöneticilerinin istedikleri her zaman erişebilmeleri için en yeni teknolojiler ile masaüstü tabanlı olarak hazırlanmıştır. 
 
WEB Erişim ve Engelleme Raporlama
Quedra L-Man N3 tüm kullanıcıların eriştikleri web siteleri ya da erişmeye çalışırken sistem tarafından engellenen girişimlerini kolayca erişilebilir bir ara yüzde sunar. Bu sistem web erişimlerinin kaynak, hedef ve kategorilerine göre özet raporlarını da içerisinde barındırır. Aynı zamanda sistem web erişimi konusunda en detay bilgileri de içerecek şekilde tasarlanmıştır.
 
Uygulama Raporlama
Quedra L-Man N3 kullanıcıların kullandıkları veya engellendikleri uygulamaları gösteren özel raporlar içerir. Kullanıcıların erişimleri veya engellemeleri için Gateway üzerinde yazılmış kuralları dikkate alarak bunların datalarını işler ve uygulama raporlarını hazırlar.

Güvenlik Mekanizmaları Raporlama (Virus vb.)
Quedra L-Man N3, Virus gibi sistemde güvenlik zafiyetleri oluşturabilecek özel durumları farklı raporlarda hazırlar. Bu sayede kolayca güvenlik zafiyetlerinden haberdar olabilirisiniz.

Atak Raporlama
Quedra L-Man N3 DDOS atakları, SYN Flood, FIN Flood gibi atak tiplerini raporlayabilir. Aynı zamanda sızma girişimi olabilecek (INTRUSION) aktiviteleri özel raporlarda gösterebilir. Bu raporlar sayesinde iç ağınızda sisteminizi tehdit eden uygulamalardan ve bilgisayarlardan veya dış ağlardan gelen ataklardan haberiniz olur.

Erişim Raporlama
Quedra L-Man N3 size web ve bilinen uygulamalar dışında kalan kullanımları da ayrıca kaynak hedef ve port bazında raporlar.

İç IP Dağıtımı Raporlama
Sistem iç ağda kullanılan IP adreslerini ve MAC adreslerini ayrı bir şekilde raporlar.  Sistem sadece IP ve MAC adreslerinin atandığı değil belirli zamanlarda kullanım zamanlarını da not ederek hataya yer vermeyecek şekilde IP ve MAC değişimlerini ve kullanım örneklerini tutar.

Bant Genişliği Raporlama
Sistem her bağlı cihazın tüm WAN erişim ara yüzlerine ait bant genişliğini tutar. Bu sistem rakiplerinden farklı olarak geçmişe yönelik verileri de haftalık ve aylık olarak değil günlük olarak ve detaylı olarak tutar. Bu sayede 15 gün önce bantgenişliğinizi sanki günlük bilgi gibi detaylı olarak görebilirisiniz. Bu rapor aynı zamanda özel grafikler ile de güçlendirilmiştir.

LOG İmzalama ve Depolama
Sistem hataya yer vermeyecek şekilde yasal gerekliliği duyulan verileri mevcut veritabanı dışında ikinci bir alanda da saklar. Sistem bilginin güvenliğinin sağlanması, logların değişmediğinin ispatı ve bilgi bütünlüğünün sağlanması için geliştirilmiş bir imzalama yöntemi ile bu logları elektronik olarak imzalar ve saklar.

Kullanıcı Erişim Raporlama
Quedra L-Man N3 sistemi kullanıcı erişim sistemini devreye almış sistemlerde kullanıcı erişimlerini isim ve zaman bilgisi ile özel bir raporda tutar. Bu raporla kullanıcıların sisteme hangi isimle ne zaman girip çıktıkları bilgilerini giriş çıkış yöntem ve gerekçeleri ile birlikte tutar.

Çok Gelişmiş Arama
Quedra L-Man N3 log yönetim sistemi kullanıcıları istedikleri raporları detaylı olarak hazırlamaları için güçlü bir filtreleme sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem istenilen bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlar. Sistemin en detay özelliklerini genel arama kriterlerinde size sunar.

Mail ile Rapor Gönderebilme
Sistem belirlenmiş özel raporları son 1 gün Son 7 Gün ve Son ay olarak mail ile size gönderebilir.